Organize Sanayi Bölgesi 4. Cadde No:4 14030 Bolu / TÜRKİYE
tren

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

EĞİTİM EKİPMANLARINDA DOĞAL, SAĞLIKLI VE SANATSAL SEÇİM: AHŞAP!

Küçük bir kereste atölyesi olarak 1958 yılında Bolu şehir merkezinde başlayan öykümüz 2006 yılında taşındığımız Bolu Organize Sanayi Bölgesinde 5000m2 alanda kurulu olan 2000m2 kapalı tesisimizde devam etmektedir. İlk kuşağın zor şartlarda ancak büyük bir özenle kurduğu firmamız şuan 3. Kuşak tarafından aynı özveri ve azimle yönetilmektedir.

Firmamızın başlangıcı kereste imalatı olmasına rağmen sektörel gelişme ve talepleri de göz önünde bulundurarak orman endüstrisinin diğer bir alanı olan da kontrplak üretimine de geçilmiştir.

1978 yılında Türkiye’nin sayılı kontrplak tesislerinden biri olan firmamız, ağırlıklı olarak mobilya, ambalaj ve yan sanayilerde kullanılmak üzere düz plaka şeklinde kontrplaklar üretmiştir.

2000 li yılların başında; ev ve ofis mobilya grubuna yönelik ürün çeşitliliği ve üretim kapasitesindeki artışla formlu kontrplak üretimine ağırlık vermiştir. Bu kapsamda 2006 yılında Bolu OSB deki yeni fabrika yatırımını tamamlamış ve taşınmıştır. Formlu parçaların üretimi için son teknoloji olan yüksek frekans presler ve 5 eksen ahşap işleme CNC makinalarının üretime dahil edilmesi ile de hem üretim kapasitesi ve kalitesi artmış hem de ürün çeşitliliği ve müşteri bazlı özel üretim modeller geliştirilmiştir. Her müşterinin kendine özel tasarlanmış modellerini en kaliteli ve zamanında üretimle sektörde bilinirliğini arttırmıştır. Geçen süreçte asıl hedef ihracatçı bir firma olmak adına planlamalar doğrultusunda sürekli iyileştirme ve yatırımlar ve yapılmıştır.

2010 yılına gelindiğinde; yapılan araştırma ve sektörel analizler sonucu uzun zamandır planlanan ve ihracat ürünü olması hedeflenen grubun eğitim mobilyalarında olduğu, bununda ağırlıklı olarak okul öncesi eğitimde yoğunlaştığı görülmekteydi. Bu nedenle üretilecek ürün seçimleri okul öncesi eğitim grubuna hitap etmeliydi ancak piyasada alışılagelmişin dışına çıkacak, firma kimliğimizi kullanıcıya yansıtacak tasarım ve kaliteli ürünler olmadan başarıya ulaşamayacağımızı da biliyorduk. Öncelikle kriterlerimizi belirlemeliydik ve bunları belirlerken bütün ürünleri kendimiz kullanacakmış gibi en kalite, en ergonomik ve tasarım açısından da ihracat Pazar hedefimiz olan gelişmiş ülkelerce de kabul görebilecek bir şekilde yapmalıydık. Bu anlayışla tamamen kendimize özgü tasarımlar için 2 yıl boyunca birçok farklı model, kalıp ve tasarım üzerinde çalıştık. Sektörün ihtiyaçlarını analiz edebilmek adına birçok anaokulu kurumunu ziyaret ettik, taleplerini ve beklentilerini öğrendik. Edindiğimiz bilgileri kendi üretim tekniğimiz ve kullandığımız doğal ahşap malzeme ile birleştirerek ürün konseptimizi oluşturduk.

2012 yılında yurtiçi bir fuarla başlayan tanıtım maceramız, ilerleyen yıllarda Almanya’da Köln ve Nürnberg, İngiltere’de Londra, BAE ‘de Dubai, Avusturya’ da Viyana olmak üzere hızlı bir şekilde devam etmiştir. Bu gelişmeler sonucunda hem Türkiye’de hem de dış pazarda hedeflenen müşteri kitlesine ulaşılmış, onlardan gelen bildirimler ile de ürün kalitesinde iyileştirilmeler yapılmıştır. Özellikle Avrupa pazarında; başta Almanya olmak üzere ürün kalitesindeki beklenti çok üst düzeydeydi. Bu nedenle firma olarak müşteri beklentisini karşılayacak ve fiyat anlamında rekabetçi olabilecek ürünler ile pazarda yer almaya başladık.

2019 yılında ise esas hedef Pazar olan Avrupa’da önemli bir oluşuma imza atılmış ve ENS KIDS Europe GmbH şirketimiz kurulmuştur. Bu kuruluşla pazarda kalıcı bir firma olduğumuzu tescillemiş olduk. Avrupa operasyonlarımızda hızlı ve etkin çözümler sunarak müşteri memnuniyetimizi arttırdık. Şuan hali hazırda 1500m2 alanda bulunan Ofis, showroom ve depomuzla Avrupa pazarında yer almaktayız. Ürünlerimizin en önemli özelliği olan kaliteli doğal ahşap malzeme kullanımı ve kendi özgün tasarımlarımızla başta Almanya ‘daki devlet kurumları, belediyeler ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere, her türlü özel ve resmi okul öncesi eğitim kurumlarına kaliteli ve hızlı hizmetler vermekteyiz. Çalıştığımız her kurumun yeni işlerinde bizi tekrar tercih etmesini, pazarda doğru yönde ilerlediğimizin göstergesi olarak kabul etmekteyiz.

Yaptığımız işlerde her zaman önceliğimiz doğaya saygılı, sürdürülebilir bir üretim sürecini geliştirmek, geçişten aldığımız tecrübeleri ve kazanımları ilerleterek gelecek kuşaklarımıza da aktarmak olmuştur. Bu nedenle her zaman sürdürülebilir orman yönetim sistemini desteklemekte, atıkların geri dönüşüm ile ilgili çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz. Ahşabı genç kuşaklara sevdirmek ve sağlıklı bir yaşam için doğal olan her şeyin ne kadar önemli olduğunu anlatabilmek adına nasıl bir farkındalık yaratmak önceliklerimiz arasındadır. 2022 yılında yaptığımız Güneş Enerjisi yatırımıyla artık fabrikamızın tüm elektrik ihtiyacını güneşten karşılayacak, temiz enerji ile karbon ayak izimizi minimize edeceğiz.

Geleceğe güvenle bakabilmek için, bu işin en temeli olan çocuklarımıza, onların da başlangıç eğitimi olan anaokulu ve okul öncesi eğitim kurumlarına hizmet yapmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: