Organize Sanayi Bölgesi 4. Cadde No:4 14030 Bolu / TÜRKİYE
tren

Çocuk Odası Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli? Seçilen Ürünlerinin Rolü

09.04.2023
340

Çocuk odası dekorasyonu, hem çocuğunuzun yaşamına olumlu etki sağlayacak biçimde tasarlanmalı hem de çocuğun konforuna yönelik özel mobilya ve araç-gereçler kullanılarak tasarlanmalıdır.

Çocuk odası dekorasyonu ve mobilya seçimi yaparken dikkate almanız gereken bazı önemli faktörler vardır. Hem çocuğunuzun rahatlığı hem de güvenliği açısından dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat ederek oda dekorasyonu yapmanız, daha sağlıklı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Çocuk Odası Dekorasyonu ve Mobilya Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Çocuk odası dekorasyonu ve mobilya seçimi, her şeyden önce çocuğunuzun sağlıklı ve güvenli bir şekilde odasında zaman geçirmesini sağlayacaktır. Tabi bununla birlikte evinizin dekorasyonu ile uyumlu olması da önemlidir.

Temel olarak çocuk odası dekorasyonu ve mobilya seçimi yaparken aşağıda belirttiğimiz koşullara uygun hareket etmenizi öneririz.

Fonksiyonellik

Çocuk odası, hem sizin hem de çocuğunuzun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlenmeli ve mobilyaların fonksiyonel olmasına dikkat edilmelidir. Yatak, çocuk dolabı, şifonyer gibi temel mobilyaların yanı sıra, mama sandalyesi, oyuncak kutusu gibi ekstra parçalar da kullanışlı araçlar olacaktır.

Çocuğunuzun odası için kullanacağınız ürünlerin mümkün mertebe gereksiz olmamasına ve ihtiyaç dahilinde olmasına özen göstermelisiniz.

Güvenlik

Çocuk odasında kullanacağınız tüm mobilyaların güvenli olması çok önemlidir. Özellikle yatak seçimi yaparken mobilyaların köşelerinin keskin olmasından kaçının. Hareketli çocuklar için özellikle buna dikkat etmeniz gerekir.

Çocuğunuzun güvenli bir odaya sahip olması için mobilya seçiminde ahşap mobilya seçmenizi öneririz.

Renk Seçimi

Çocuk odası renkleri, zihinsel ve fiziksel gelişimleri üzerinde etkili olduğu için dikkatle seçilmelidir. Yumuşak pastel tonları veya doğal renkler tercih edilebilir. Uyarıcı renklerden kaçının.

İnsanların gelişimi, anne karnında başlar, bebeklik ve çocukluk dönemi ile devam eder. Bu nedenle seçeceğiniz her renk, çocuğunuzun ruhsal dünyasını olumlu ya da olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden uzmanlar, çocuk odası dekorasyonu için yumuşak pastel tonlar ya da doğal renklerin tercih edilmesini önerirler.

Konfor

Çocuk odası mobilyaları, çocuğunuzun konforunu sağlayacak şekilde seçilmelidir. Yumuşak yataklar, rahat koltuklar gibi eşyalar tercih edilebilir.

Çocukların odalarında daha rahat vakit geçirmelerini sağlamak ve uykularının kaliteli olmasını sağlamak için seçtiğiniz mobilya ya da yatakların konfor açısından son derece iyi olmasına dikkat etmelisiniz.

Temizlik

Çocuklar hassas bünyeye sahip olduklarından, oda temizliği çok önemlidir. Mobilyaların kolayca temizlenebilir olması gerekir.

Mobilya seçimi yaparken mümkün mertebe ahşap ürünlerden yana tercihte bulunmanızı öneririz. Çünkü ahşap mobilyalar, hem temizlik açısından hem de kullanım açısından diğer ürünlere göre daha elverişli ürünlerdir.

Çocuk odası dekorasyonu ve mobilya seçimi yaparken bu faktörleri göz önünde bulundurarak, hem güvenli hem de rahat bir ortam sunabilirsiniz.

Çocuklara Özel Enskids Çocuk Odası Gereçleri

Çocuklarınızın odasını tasarlarken sadece uykularına odaklanmanız doğru olmaz. Hazırlayacağınız oda, aynı zamanda çocuğunuzun daha çok zaman geçireceği özel alanı olacak. Bu yüzden oyuncak seçiminden, alan kullanımına kadar her şeyi özen göstererek hazırlamalısınız.

Ens Kids, ahşap ürünleri ile özellikle çocukların odalarına özel ürün seçenekleri sunmaktadır. Çocuklarınız için önerebileceğimiz ve kullanımı ile fayda sağlayabileceğiniz Ens Kids ürünleri hakkında kısaca bilgi verelim.

Ens Kids Ahşap Çocuk Sandalyeleri

Çocukların odalarında zaman geçirirken ihtiyaç duyacakları en önemli araçların başında sandalye gelir. Oyun oynamak, ders çalışmak veya bilgisayarında zaman geçirirken oturacağı sandalyenin konforlu olması önemlidir.

Ens Kids olarak farklı modellerde sunduğumuz ahşap çocuk sandalyesi modelleri arasından çocuk odası için en uygun seçenekleri değerlendirerek oda tasarımını harika bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Ahşap çocuk sandalyelerini incelemek için tıklayın

Ens Kids Ahşap Çocuk Masaları

Çocuk odasının olmazsa olmaz araçlarından biri de masadır. Masa, çocukların ödevlerini yaparken ya da oyun oynarken ihtiyaç duyacakları bir araçtır. Masa seçiminde bulunurken ahşap çocuk masası seçmenizin birçok yönden avantajı olacaktır.

Ahşap çocuk masaları, hafif, kolay taşınabilir şekilde tasarlanır. Bu sayede çocuklar diledikleri yere kolaylıkla taşıyabilirler. Ayrıca tasarımları yapılırken çocuk sağlığına zarar verecek herhangi bir kimyasal madde kullanılmadığı için de ayrıca çocuk odası dekorasyonu için güvenli bir seçenektir.

Ahşap çocuk masası modellerini incelemek için tıklayın

Enskids Ahşap Montessori Grubu

Çocuk odası tasarımında ihtiyacınız olacak araçlar biraz fazla olabilir. Giysi saklama standı, sanat rafı, çoklu raf, ahşap çamaşır makinesi… Bu parçaların her biri çocuklarınızın zihinsel ve fiziksel olarak gelişmesini sağlayan monstessori oyuncakları arasında yer alır.

Hem çocuk odasında hem de anaokulu ve kreş gibi alanlarda ihtiyaç duyulan montessori gurubu, her anlamda çocukların gelişimini destekleyen ürünlerdir. Bu nedenle çocuk odası dekorasyonunda bu ürünleri de incelemenizi öneririz.

Ahşap montessori grubunu incelemek için tıklayın

Masa Sandalye Seti

Çocuk odası tasarımında farklı parçalar almak yerine takım almak isteyenler için seçeneklerimizi Ens Kids farkıyla sunuyoruz. Ahşap masa ve sandalye seti modelleri, her çocuk odası için uyumlu olabilecek ürünler arasında yer alır.

Çocuklarınızın odasını tasarlarken aynı zamanda hem güvenlik hem de konfor faktörlerine dikkat etmek için mutlaka ürün seçimlerinde ahşap ürünler tercih etmenizi öneririz.

Neden Ahşap Kullanılmalıdır?

Günlük yaşantımızda kullandığımız her ürün, sağlığımızı ya da güvenliğimizi bir şekilde etkiler. Mobilyalar, kullandığımız ev eşyaları, ofis mobilyaları, çocuk odası, bebek odası araç ve gereçleri gibi her şey, yaşamımızı olumlu veya olumsuz etkiler.

Ahşap mobilyalar, pedagogların da uzman yaşam koçlarının da önerdikleri mobilya türleridir. Ahşabın doğal olması, hijyenik olması ve güvenilir olması gibi özelliklere ek olarak diğer materyallerden üretilen ürünlere göre daha uzun ömürlü olmaları da yine tercih edenleri arasında yer almaktadır.

Ahşap mobilya kullanımını geçerli kılan birçok etken vardır elbette. Ancak en önemli gerekçeleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Dayanıklılık: Ahşap mobilyalar uzun ömürlüdür ve düzenli bakım yapıldığında yıllarca kullanılabilir.
  • Estetik görünüm: Ahşap mobilyalar doğal ve sıcak bir görünüme sahiptir. Doğal ahşap dokusu ve rengi, evinize veya ofisinize zarif bir görünüm kazandırır.
  • Çevre dostu: Ahşap mobilyalar genellikle geri dönüştürülebilir malzemelerden yapılır ve çevre dostudur.
  • Sağlıklı: Ahşap mobilyalar sağlıklıdır, çünkü sentetik malzemeler içermezler ve daha az toz biriktirirler.
  • Değerli: Bazı ahşap mobilyalar yüksek kaliteli malzemelerden yapılırlar ve bu ürünler zamanla değer kazanır.
  • Kolay Bakım: Ahşap mobilyaların temizliği kolaydır ve düzenli olarak nemli bir bezle silerek koruyucu cilalar uygulayarak bakım yapılabilir.

Tüm bu nedenler, ahşap mobilya kullanımını geçerli kılan önemli etkenlerdir. Enskids, çocuk ahşap mobilya ve oyuncakları alanında uzun zamanların deneyim ve tecrübesi ile hizmet veren, sektörün referans belirleyici isimlerinden biridir.

Çocuk odası dekorasyonu ve bebek odası dekorasyonu konusunda ihtiyacınız olan ürünleri bulabileceğiniz ve güvenilir bir şekilde sipariş edebileceğiniz firmamız ile iletişime geçerek ürünlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi alabilir, siparişlerinizi verebilirsiniz.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: