Organize Sanayi Bölgesi 4. Cadde No:4 14030 Bolu / TÜRKİYE
tren

Neden Ahşap Çocuk Masa Sandalyesi Tercih Edilmeli?

26.03.2023
122

Çocuklarınızın sağlıklı bir şekilde gelişimi için seçeceğiniz her eşya önemlidir. Ahşap çocuk masa sandalyesi konusunda da seçiminizi yaparken doğru bir malzemeden üretilmiş ürünler tercih etmeniz gerekir. Son dönemlerde ahşap çocuk masa ve sandalyesinin çokça tercih edilmesinin önemli nedenleri vardır.

Doğru bir seçim yapmak için öncelikle masa ve sandalyenin üretiminde kullanılan malzemenin hem çocuk sağlığı üzerinde olumlu etkiler bırakmasına hem de kolay taşınabilir, hafif ve aynı zamanda çocuk odasına uyumlu bir model olmasına dikkat edilmesi gerekir. Tüm bu özellikleri sağlayan ahşap çocuk masa ve sandalyesi, çocuklarınızın sağlığını korumanıza yardımcı olurken aynı zamanda kolay taşınmasını sağlayacaktır.

Neden Ahşap Masa ve Sandalye?

Ahşap, yapısı itibari ile doğal olmasından dolayı mobilyalarda sıklıkla tercih edilir. Çocuk odalarının tasarımında ihtiyaç duyulan çocuk masası ve sandalyesi konusunda da yine ahşap tercih edilmektedir. Birçok yönüyle ele aldığımız ahşap masa ve sandalyeler hakkında elde ettiğimiz sonuçları sizlere sunuyoruz.

İşte ahşap çocuk masa ve sandalyesi tercih etmenin önemli nedenleri…

Dayanıklıdır

Ahşap sandalyelerin tercih edilmesinin başlıca nedenlerinden biri dayanıklılıklarıdır. Ahşap masa ve sandalyeler sağlam ve uzun ömürlüdür, bu da onları genellikle eşyalarını dikkatsiz kullanan çocuklar için ideal kılar. Günlük kullanımın getirdiği yıpranma ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.

Hareketli ve enerjik çocukların oluşturduğu yeni maliyetin önüne geçmek için de yine ideal seçenekler olarak karşımıza çıkarlar.

Konforludur

Ahşap çocuk sandalyesi, çocukların oturması için daha konforlu ve rahattır. Sırt için iyi bir destek sağlarlar, bu da iyi bir duruş sağlamak için gereklidir. Dahası, ahşap sandalyeler genellikle ergonomi göz önünde bulundurularak tasarlanır, bu da sırt ağrısını ve uzun süreli oturmayla ilişkili diğer rahatsızlıkları önlemeye yardımcı olabilecekleri anlamına gelir.

Aynı şekilde ahşap çocuk masası da yine benzer özelliklere sahip olduğu için tercih edilmelidir.

Estetiktir

Ahşap masa ve sandalyelerin tercih edilmesinin bir diğer nedeni de estetik olmalarıdır. Ahşap sandalyeler, her dekor stiline uyabilecek zamansız bir güzelliğe sahiptir. Ebeveynlerin çocuklarının masasını ve odasını tamamlayan bir sandalye seçmelerine olanak tanıyan çeşitli yüzey ve renklere sahiptirler.

Çocuğunuzun odasını tasarlarken aynı zamanda ev bütünlüğünü korumaya özen göstermelisiniz. Ahşap masa ve sandalyeler, tüm özelliklerine ek olarak sunduğu estetiklik ile evinizin bir bütün halinde tasarımının bozulmamasına yardımcı olur.

Çevre Dostudur

Ahşap masalar aynı zamanda çevre dostudur. Ahşap yenilenebilir bir kaynaktır ve çoğu ahşap masa sürdürülebilir şekilde hasat edilen ahşaptan yapılır. Dahası, ahşap masa ve sandalyeler, biyolojik olarak parçalanabilir, yani çevreye zarar vermeden kolayca bertaraf edilebilirler.

Çocuğunuzun odasını tasarlarken “çevre dostu” malzemelerden elde edilen ahşap malzemeleri seçmeye özen göstermeniz, çevreye karşı duyarlılığınızı da net şekilde ifade etmenizi sağlar. Bu nedenle seçiminizi bu masa ve sandalyelerden yapmanız önemlidir.

Kolay Temizlenir

Plastik, metal ya da diğer malzemelerle tasarlamış çocuk masa ve sandalyelerinin en büyük problemlerinden biri kolay temizlenebilir özelliklere sahip olmamalarıdır. Fakat aksine ahşap çocuk masası ve sandalyeleri bu özelliği annelerin işini kolaylaştırma yönünde daha başarılıdır.

Nemli bir bezle silinebilir veya ahşaba özel temizlik ürünleriyle temizlenebilen ahşap masa ve sandalyeler, kumaş sandalyelerin aksine, ahşap sandalyeler toz ve alerjenleri hapsetmez, bu da onları alerjisi veya astımı olan çocuklar için daha sağlıklı bir seçenek haline getirir.

Çok yönlüdür

Ahşap sandalyeler çok yönlüdür ve çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Masa sandalyesi olarak kullanılmalarının yanı sıra, yemek sandalyesi olarak veya hatta bir çocuğun odasında dekoratif bir parça olarak da kullanılabilirler. Bu çok yönlülük onları ebeveynler için pratik bir yatırım haline getirir.

Tasarımsal olarak çocuğunuzun odasını istediğiniz gibi şekillendirmek için seçimlerinizin doğru şekilde olmasına dikkat etmelisiniz. Çok yönlü özellikleri ile öne çıkan ahşap masa ve sandalyeler, bu ihtiyacınızı da doğrudan karşılayacaktır.

Uygun Maliyetlidir

Ahşap çocuk masası ve sandalyeler, diğer seçeneklere göre daha pahalı olsalar da uzun vadede uygun maliyetlidirler. Diğer masa ve sandalyelere göre daha uzun ömürlüdürler ve daha az bakım gerektirirler; bu da ebeveynlerin sandalyeleri sık sık değiştirmek zorunda kalmayacağı anlamına gelir. Ayrıca, ahşap sandalyeler diğer sandalyelere göre daha yüksek bir yeniden satış değerine sahiptir ve bu da onları akıllı bir yatırım haline getirir.

Sağlık Açısından Ahşabın Önemi Nedir?

Ahşap çocuk masası ve sandalyesinin çokça tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri de elbette sağlık üzerindeki olumlu etkileridir.

Birçok yönden çocukların ruhsal ve fiziksel sağlıklarını korumaya yardımcı olan ahşap, yüzyıllardır inşaat ve mobilya yapımında kullanılan doğal bir malzemedir.

İşte ahşap tercih etmenin sağlık üzerindeki olumlu etkilerinden bazıları…

Stresi Azaltır

Ahşabın insan zihni ve bedeni üzerinde doğal, sakinleştirici bir etkisi vardır. Ahşabın dokusunun ve sıcaklığının stres seviyelerini azaltmaya ve rahatlamayı teşvik etmeye yardımcı olduğu bilinmektedir. SPA merkezlerinde ve benzeri alanlarda ahşap kullanılmasının en büyük nedenlerinden biri de budur.

Ruh Halini İyileştirir

Ahşabın ruh halimiz ve duygularımız üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Ahşabın doğal desen ve dokularının ruh sağlığımızı ve refahımızı iyileştirebileceği alternatif tıp uzmanları tarafından belirtilmektedir. Araştırmalar, ahşap evlerde yaşayan ya da ahşap ofislerde çalışan insanların, çalışmayanlara göre daha mutlu ve üretken olduklarını göstermiştir.

Hava Kalitesini İyileştirir

Ahşap, havadaki nem seviyelerini düzenleme konusunda benzersiz bir yeteneğe sahiptir ve bu da iç mekan hava kalitesini iyileştirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca, havadaki mikropların ve kirleticilerin yayılmasını azaltmaya yardımcı olabilecek doğal anti-bakteriyel özelliklere sahiptir.

Gürültüyü Azaltır

Ahşap, kapalı alanlardaki gürültü seviyelerini azaltmaya yardımcı olabilecek mükemmel akustik özelliklere sahiptir. Bu nedenle birçok konser salonu ve müzik stüdyosunun yapımında ve tasarımında ahşap kullanılır.

İyileşmeyi Teşvik Eder

Ahşap, geleneksel tıpta yüzyıllardır iyileşmeyi teşvik etmek ve sağlığı iyileştirmek için kullanılmaktadır. Bazı ahşap türlerinde bulunan doğal yağların ve reçinelerin, yaraların ve enfeksiyonların iyileşmesine yardımcı olabilecek anti-enflamatuar ve anti-bakteriyel özelliklere sahip olabileceğine inanılmaktadır.

Ahşap Malzemelerin Önemi

Ahşap malzemeler, mobilya alanında sıklıkla tercih edilen malzemelerdir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi insan sağlığı üzerinde ciddi olumlu etkiler yaratması, her alanda kullanımını yaygınlaştırmaktadır. Enskids olarak çocukların sağlığını ve yaşam kalitesini her şeyden önce tutuyoruz ve bu nedenle ahşap çocuk masa ve sandalyesi başta olmak üzere diğer tüm ürünlerimizde bu doğal malzemeleri kullanıyoruz.

Gerek oyuncaklarımızda gerekse de çocuk odalarında gerekli olan malzemelerin üretiminde birinci sınıf ahşap malzeme kullanmanın yanı sıra çocuk sağlığı üzerinde olumsuz etki bırakacak kimyasal maddeleri kullanmaktan da kaçınıyoruz.

SSS

Ahşap mobilya kullanışlı mı?

Ahşap mobilyalar, hem dayanıklılık hem de sağlık açısından diğer malzemelere göre daha sağlıklıdır. Bu nedenle özellikle çocuk odalarında daha sıklıkla tercih edilir.

Masa sandalye alırken nelere dikkat edilmeli?

Çocuklarınızın odasını tasarlarken onların sağlıklarını düşünmek açısından masa ve sandalye tercih ederken doğa dostu ahşap çocuk masası ve sandalyelerini tercih edin.

Neden ahşap?

Ahşap, diğer malzemelere göre hem daha dayanıklıdır, hem temizliği daha kolay yapılır. Nem ve rutubeti emme özelliğine sahip olması, ısının transferini engellemesi gibi özelliklerinden dolayı ahşap masa ve sandalyelerin tercih edilmesi daha sağlıklıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: