Organize Sanayi Bölgesi 4. Cadde No:4 14030 Bolu / TÜRKİYE
tren

Öğretmenler İçin Pratik ve Fonksiyonel Ahşap Anaokulu Dolapları

19.08.2023
92

Anaokulu dolapları, öğretmenlerin sınıflarını organize etmek ve depolamak için ihtiyaç duydukları önemli bir araçtır. İyi bir anaokulu dolabı, dayanıklı, geniş ve kolay erişilebilir olmalıdır.

Ahşap anaokulu dolapları, bu özellikleri karşılayan mükemmel bir seçenektir. Ahşap malzemeler, genel olarak diğer materyallerden yapılmış dolaplara göre daha dayanıklı ve uzun ömürlü bir malzemelerdir.

Ahşap Öğretmen Dolabının Avantajları

Ahşap anaokulu öğretmen dolabının kullanımında, hem sınıf açısından hem de öğretmen açısından sunduğu birçok avantajı olduğunu söylememiz gerekir. Enskids olarak ahşap mobilya üretimi yapmamızın en büyük nedeni de doğal ahşap malzemelerin diğer materyallere göre daha fazla katkıda bulunmasıdır.

İşte ahşap öğretmen dolabının avantajları…

  1. Ahşap dolaplar doğal malzemeden yapıldığı için çocuklar için daha güvenlidir. Doğal ahşap malzemeler içerisinde zararlı kimyasallar bulunmadığından çocukların sağlığını riske atma ihtimali daha düşüktür.
  2. Diğer malzemelere göre daha dayanıklı ve uzun ömürlüdürler. Çocuklar tarafından sıklıkla kullanıldığından dolapların dayanıklı olması önemlidir. Ahşap malzeme sert darbelere dayanabilir ve uzun süre kullanılabilir.
  3. Ahşap öğretmen dolapları çeşitli renk ve desen seçenekleri ile detaylandırılabilen dolaplardır. Bu sayede anaokulu içerisinde daha estetik bir görünüm elde edilir. Ahşap dolaplar doğal ve sıcak bir his verir, bu da çocukların rahatlamasına ve huzur bulmasına yardımcı olur.
  4. Ahşap anaokulu dolaplarının tasarımı ve şekli kolaylıkla değiştirilebilir. İhtiyaçlara ve kullanım alanına uygun olarak özelleştirilebilir. Dolapların boyutu, rafların sayısı ve şekli gibi detaylar değiştirilebilir ve böylece daha iyi kullanım sağlanabilir.
  5. Ahşap malzeme doğal bir kaynaktır ve geri dönüştürülebilir. Ahşap dolaplar daha sürdürülebilir bir seçenek olduğu için çevre dostudur.

Bu faydaların sağlanabilmesi için kaliteli ve dayanıklı ahşap malzemeden yapılmış dolapları tercih etmek önemlidir. Enskids olarak bu ayrıntılara dikkat ederek üretimlerimizi yapıyoruz. Bu sayede anaokulu malzemeleri üreticisi firmaları arasında en çok tercih edilen firma olmayı başarıyoruz.

Ahşap Anaokulu Dolaplarının Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ahşap anaokulu dolabı seçimi yapılırken bazı faktörleri dikkate almak önemlidir. İşte ahşap anaokulu dolabı seçimiyle ilgili bazı önemli noktalar:

Güvenilir Olmalarına Dikkat Edilmelidir

Seçim yaparken öncelikle çocukların güvenliğini önceliğe koymalısınız. Ahşap dolapların güvenli olması için keskin kenarları, zararlı boya ve yağların kullanılmamış olmasına dikkat edilmelidir. Dolapların parmakları sıkıştırmayacak şekilde tasarlanması önemlidir.

Ayrıca dolapların sabitlenmesi gerekmekte ve düşme riskini önlemek için duvara ankrajlanması gerekmektedir.

Kolay Kullanılmalıdır

Anaokulu dolaplarının öğretmenler tarafından rahatlıkla kullanılabilir olması önemlidir. Hem çocukları kontrol ederken hem de dolaptan bir şeyler çıkartması gerekirken iki işi aynı anda yapabilmesi için kullanımının kolay olması gerekir.

Ahşap öğretmen dolapları, diğer mobilya ya da materyallerden yapılan dolaplara göre daha kullanışlı olduğu için anaokulu malzemesi seçilirken ahşap tercih edilir.

Uzun Ömürlü Olmalıdır

Anaokulu dolapları sıklıkla kullanılacağından dayanıklı olması önemlidir. Ahşap malzemenin kalitesine ve yapılan işçiliğe dikkat etmek gerekmektedir. Dolaplar, çocukların da müdahale edebileceklerini düşünerek hareketliliğine dayanacak şekilde tasarlanmalı ve sağlam bir yapıya sahip olmalıdır.

Aynı zamanda öğretmenler açısından da uzun ömürlü olması önemlidir. Yeni bir maliyetin oluşmaması için buna dikkat edilmelidir.

İhtiyaçlara Uygun Olmalıdır

Dolap seçimi yapılırken eşyaların depolanacağı miktara ve boyuta dikkat etmek önemlidir. Dolapların iç kısmında yeterli sayıda raf, askı bölmesi veya çekmece bulunmalıdır.

Öğretmen dolapları eğitim için de kullanıldığı için bazen çocuklardan dolaptan bir şeyler getirilmesi istenebilir. Bu nedenle tercih yaparken boyutunun çocuklara uygun olmasına da dikkat etmek gerekir.

Estetik Olmalıdır

Anaokullarında kullanılan dolapların iç mimariye uygun olması ve estetik bir görünüme sahip olması da önemlidir. Ahşap dolapların farklı renk ve desen seçenekleri sunması, okulun dekorasyonuyla uyum sağlaması açısından avantaj sağlar.

Anaokulu sınıflarının uyum içinde olması için seçilen anaokulu malzemelerinin hem tasarım hem de renk açısından sınıfa uygun olmasına dikkat edilmelidir.

Bakım ve Temizliği Kolay Olmalıdır

Ahşap dolapların uzun ömürlü olması için düzenli olarak bakım ve temizlik yapılması gerekmektedir. Dolapların kolaylıkla temizlenebilen ve lekeleri kolayca çıkarılabilen bir şekilde tasarlanması da tercih sebeplerinden biridir.

Ahşap mobilya imalatında zaman zaman kullanılan bazı malzemeler, özellikle temizliğinin yapılması konusunda zorlayıcı olabilmektedir. Bu nedenle seçtiğiniz mobilyaların kaliteli malzemeler kullanılarak tasarlanmış olmasına dikkat etmelisiniz.

Ahşap anaokulu dolabı seçerken yukarıda belirtilen faktörleri dikkate alarak, güvenlik, rahatlık, dayanıklılık ve estetik gibi özellikleri göz önünde bulundurmak önemlidir. Ayrıca dolapların bütçeye uygun olması da seçim sürecinde etkili bir faktördür.

Neden Ahşap Anaokulu Dolabı Tercih Edilmelidir?

Ahşap anaokulu dolapları, birçok açıdan diğer malzemelerden yapılan dolaplara göre avantajlıdır. Aşağıda neden tercih edilmesine dair sıraladığımız maddeleri inceleyerek anaokulu sınıflarında neden ahşap öğretmen dolabı kullanılması gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz.

İşte ahşap dolapların tercih edilme nedenleri…

  • Ahşap, dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
  • Kolay temizlenir ve bakım gerektirmez.
  • Doğal bir malzemedir ve sınıfa sıcaklık ve konfor katar.
  • Ahşap, farklı renk ve boyutlarda tasarlanabilir.
  • Ahşap, özelleştirilebilir.

Ahşap anaokulu dolapları, çocukların güvenliği için de önemlidir. Ahşap, keskin köşeleri ve çıkıntıları olmayan bir malzemedir, bu nedenle çocukların yaralanması riskini azaltır. Ayrıca, yangına dayanıklı bir malzemedir, bu nedenle sınıfta yangın çıkması durumunda çocukların güvenliğini sağlar.

Ahşap öğretmen dolapları hem öğretmenler hem de çocuklar için ideal bir seçimdir. Dayanıklı, uzun ömürlü, kolay temizlenebilir ve güvenli olan ahşap anaokulu dolapları, sınıfı organize etmek ve depolamak için mükemmel bir çözümdür.

En İyi Ahşap Mobilya Üretici Firması

Ahşap mobilyaların seçilmesi her ne kadar diğer malzemelere göre daha fazla avantaj sağlasa da seçim yaparken özellikle üretici firmanın alanında yetkin ve deneyimli olmasına önem vermek gerekir.

Türkiye’de birçok ahşap mobilya imalatçısı bulunmaktadır. Genel olarak firmaların güvenilir olduklarını söyleyebiliriz. Ancak üretim aşamasında kullanılan malzemelerin sağlık koşullarına uygun olup olmadıklarına dikkat etmeyen firmaların da olduğunu söylememiz gerekir.

En iyi ahşap mobilya üretici firmaları arasında yer alan Enskids, tüm üretim aşamasını özenle takip eder ve böylelikle müşterilerine sattığı ürünlerin kaliteli olmasını sağlar.

EN71-3 sertifikalı çocuk sağlığına uygun ahşap koruyucu yağ kullanılarak yüzeyleri oluşturulan ahşap mobilyalar, bu özelliği sayesinde çocukların sağlığına herhangi bir şekilde zarar gelmesini önler.

Ürünlerimizin kaliteli olmasına dikkat ederken EN1729-1 sertifikalı ürünler üretmekteyiz. Bu da yeni maliyetlerin oluşmasını engellediği gibi uzun süre kullanılmasını olanaklı bir hale getirir.

Hızlı Kargo, Güvenilir Teslimat

Ürünlerimizi sipariş eden müşterilerimize ürünlerini gönderirken uygun koşullarda kargolayarak yollamaktayız. Enskids’in özel kargo bölümünde çalışan personeller, alanında deneyimli ve uzman bir ekipten oluşmaktadır.

Verilen siparişleri kısa sürede hazırlayarak uygun şekilde kargoya hazır hale getiren ekibimiz, satış sonrası destek konusunda da müşterilerine yardımcı olmaktadır.

Tüm bu özellikleri ile öne çıkan Enskids, sunduğu hizmetleri sayesinde en iyi ahşap mobilya üreticisi firmaları arasında yer almaktadır.

Ürünlerimizi inceleyerek anaokulunuz için en iyisini seçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: